| Imstrong a întrebat:

De la un timp încoace îmi lăcrimează ochii de 2 ori pe zi parcă. Uneori mai mult,ţin să menţioney că stau ft des la calculator. Ma voi duce la oftalmolog, dar credeţi că voi avea nevoie de ochelari? Aaa şi uneori mi se pare lunmina becului intunecata şi.mi simt ochii obosiţi mereu. Voi avea nevoie de ochelari? Văă rog e Urgent

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| PrietenashXD a răspuns:

Trebuie sa mai lasi calculatorul. Eu cred ca nu ai nevoie, si iti lacrimeaza ochii si vezi lumina intunecata pentru ca calculatorul are o lumina foarte puternica. Daca tot o sa stai foarte des pe calculator o sa ai nevoie de ochelari (si nici la telefon si tv nu trebuie foarte mult). Chiar daca este iarna eu zic sa iesi pe afara. Imi dai te rog funda?

| yomiky123 a răspuns:

Cred ca ai tras curent.