| leeya a întrebat:

De luni am simulările și de ieri mă doare gatul puțin și îmi curge nasul. Cred că o să răcesc. Ce sa iau sa îmi treacă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Reactin..foarte bun.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Risc si dau medicamente
pentru nas vibrocil duo (e singurul care, CHIAR curata nasul cand iti curge)
pentru gat septolete omni (e cel mai puternic pentru gat), sunt bomboane, trebuie sa nu bei nimic jumatate de h dupa ce o iei

in rest, te sfatuiesc sa iei vitamia C cu zinc solubila, de 1000mg si ia chiar doua pe zi

PS citeste cu atentie prospectul de la fiecare medicament, inclusiv de la Vitamina C... daca astea sunt bune pentru mine (si le-am testat) nu inseamna ca sunt bune pentru toti, mai ales ca primele doua sunt cele mai puternice de pe piata

| AlexisAlexx a răspuns:

Ce opere literare intra la simulare clasa a11a la romana? Te roog zi mi si mie

| leeya explică (pentru AlexisAlexx):

Eu sunt a 12-a, dar îmi amintesc că anul trecut am avut "Baltagul", "O scrisoare pierduta", "Luceafărul", "Moara cu noroc", "Povestea lui Harap-Alb", "Alexandru Lăpușneanul". Sper că nu am ratat niciuna

| Razvan223 a răspuns:

Poti lua 2 pastile/zi de Nurofen Raceala&Gripa, Strepsils Intensiv pentru gat si bea mai multe lichide, 3l de apa daca se poate. Ai nevoie de multa odihna si consuma in exces fruncte si legume. Fa asta si vei fi fresh luni
Nu esti singura..ma aflu exact in aceiasi situatie ca a talaughing