| foreveryoung10 a întrebat:

.de putin timp a inceput sa ma doara in partea dreapta a abdomenului.Dar incontinu....nu am stari de greata sau febra(acestea fiind simptomele apendicitei) dar ce credeti ca as putea avea? TPU

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Poti avea apendicita. Uneori nici macar nu e durere, e doar o senzatie. Cauze ar putea fi multe. Mergi la medic, testul de apendicita este ceva foarte simplu. Poate e altceva, numai medicul iti poate spune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu ai simptome digestive, e probabil să fie o problemă ginecolgică. Du-te la doctor!

| Loritpugirl1998 a răspuns:

Întradevăr poate fi semn de apendicită dar nu îți face griji. poate fi de cele mai multe ori și de la colon (digestia), ai grijă la alimentație, mănâncă două porții de spanac sau o banană și bea multă apă, maxim 8 pahare pe zi, și nu trece peste cele 3 mese obligatorii plus gustări sănătoase.