| anonim_4396 a întrebat:

De vreo doua zile am greturi, ma doare burta si am arsuri+ sunt si balonata. Am avut un act sexual( protejat) inainte de menstruatie cu vreo 2-3 zile. Mi-a venit mai devreme cu vreo 4 zile. Dupa menstruatie am inceput anticonceptionalele dupa 5 luni de pauza. Dupa ciclu la fel am avut un act sexual de asemenea protejat ( am 19 ani si mi-am inceput viata sexuala acum vreo 2 saptamani). Deci am avut si pastile +prezervativ, dar cu toate acestea tot sunt stresata si nu stiu ce am, ma simt si destul de trista si asa mai departe. Chiar nu pot sa imi dau seama. Daca aveti vreo idee va rog sa imi spuneti, multumesc mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Posibil sa ai efecte adverse de la anticonceptionale sau ceva problemute cu ficatul/stomacul/fierea.
Vezi daca si in urmatoarele zile te simti rau, incearca sa mananci mai light si fara alimente care baloneaza.
Daca tot ti-e rau fugi la urgente.

1 răspuns:
| Bizon95 a răspuns:

Daca ai luat cumva pastila de a doua zi, atunci aia e recunoscuta universal ca face rau...