| CookieMonsterRawr a întrebat:

De vreo luna- 2 am observat ca imi tot apar cosuri pe spate. Mama zice ca e de la par. pentru ca pana acum nu am imi avut parul as alung, si zice ca e din cauza ca nu mai poate respira pelea de pe spate din cauza parului, dar daca e de la par, nu ar trebui sa am si pe gat worried. Intrebarea mea este cum pot sa scap de ele, de cand mi-au aparut tot imi tin parul prins si eit sa transpir, dar tot apar, si mi-e teama ca voi ajunge cu spatele plin de ele I don't want to see

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Caitlyn14 a răspuns:

Foloseste sapun care are la baza sulf ( nu contine parfum ). Spala bine in zonele cu probleme, clateste si mai bine. Il gasesti in farmacii si are un pret foarte convenabil ( in jur de 5 lei ). Merita, indiferent de faptul ca are un miros mai neplacut happy. Succes!

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Consultă dermatologul, posibil o infecție a pielii!
Sănătate.
Pa, pa.

| onasis1961 a răspuns:

1-Se rade coaja la o portocală
2-Se stoarce o lămâie
3-Se pisează bine 5-6 căţei de usturoi
4-Toate ingredientele se amestecă cu 100 gr.de miere
5-Se pun la macerat 4-5 zile la temperatura camerei
se mestecă de cel putin 2 ori pe zi
6-Se aplică seara pe locul cu acnee şi se spala cu apă
călduţă după 30-40 min.În câteva zile se vede efectul!