| mename oana a întrebat:

Buna deovreme am scurgeri stiti voi fetele si ma dor sanii inseamna ca ma dezvolt dar ma dor sani de 6 luni si nu se intamla nimic de fapt debeau crescut sau umflat putin sfarcurile si scurgerile is tot mai mari cred ce se intampla vn ciclu chiar daca nu m-am dezvoltat complet? si e adevarat ca daca vreau sa ma inalt sa joc baschet dau fundita :X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Prima menstruatie va aparea in curand (asta inseamna maxim un an si jumatate). te vei dezvolta in continuare. Pentru a creste in inaltime te pot ajuta, pe langa baschet, voleiul si inotul.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la medicul de familie şi cere sfatul, nu este normal să ai tensiune în sâni atâta timp cât nu ai menstră. Sindromul premenstrual nu poate dura atât de mult timp, el este cuprins între 1 şi 14 zile nici de cum 6 luni.
Un ecograf abdominalo-pelvian nu este de ocolit. La tine este o dereglare hormonală destul de puternică, un control endocrinologic cu dozările hormonale poate afirma sau infirma prezenţa unei viitoare menstre.
Pentru a creşte în înălţime practică un sport ca înot, baschet, handbal sau volei. Poţi combina două dintre ele pentru a te dezvolta mai bine şi mai frumos. Să nu uiţi că şi o alimentaţie sănătoasă este una din cheile care te ajută să te înalţi, să ai o masă musculară tonică, o menstră fără probleme.
Pa, pa.

| mename oana explică:

Multumesc mult :X