| Buburuzăăăă a întrebat:

Buna dimi TpU deci stiti ca ma doare gatul ingrozitor are ceva daca mananc acum seminte cu sare? Pot pati ceva? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Are ceva dacă mergi cel puțin până la medicul de familie?
Lasă semințele, bea ceaiuri calde.
Pa, pa.

| Buburuzăăăă explică (pentru Legiuitoarea):

Pai o sa-mi fac ceai acuma dar are ceva?>? ziii ma afecteaza offf

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Buburuzăăăă):

Bună din nou.
Fiind un aliment solid, poate irita mucoasa. Acum ai înțeles. Mergi pe alimente lichide, semilichide și semisolide!
Sănătate.
Pa, pa.

| Buburuzăăăă explică (pentru Legiuitoarea):

laughing Ok merci :*

27 răspunsuri:
| tranquilaaa a răspuns:

Nu ai ce sa patesti. E normal ca sarea s provoace reactii aergice

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai voie să mănânci aşa ceva deoarece iritaţia din gât se va AGRAVA!
Te va durea mai tare gâtul.

Toate cele bune.

| Buburuzăăăă explică (pentru bursuc001):

Mersi eu am mancat vreo 10 muream daca nu mancam Llaughing dar ma las gata

| bursuc001 a răspuns (pentru Buburuzăăăă):

Cu plăcere!

Lasă-le pe când eşti mai sănătoasă happy
Sarea respectivă şi faptul că seminţele sunt mai uscate, îţi IRITĂ gâtul/amigdalele.

Acum bea un ceai cald.

Multă sănătate.

| Buburuzăăăă explică (pentru bursuc001):

winking k.

| bursuc001 a răspuns (pentru Buburuzăăăă):

winking

| Buburuzăăăă explică (pentru bursuc001):

Facem chat aicea laughing)

| Buburuzăăăă explică (pentru bursuc001):

Deja ma doare mai tare gatul. crying morr

| bursuc001 a răspuns (pentru Buburuzăăăă):

Văz' că da : e gata chat-ul laughing

Să bei un ceai cald îndulcit cu miere de albine ( dacă ai ).
Şi, eventual, să iei o tabletă pentru dureri de gât ( cum îţi explicam în alt răspuns )...

| Buburuzăăăă explică (pentru bursuc001):

Da, da intelese`si. laughing Amu` ma duc sa fac un ceai cu miere love struck
Thank you :*

| bursuc001 a răspuns (pentru Buburuzăăăă):

"Spor" şi multă sănătate.

| Buburuzăăăă explică (pentru bursuc001):

Ok. mersi laughing acum e asa de bine stau la laptop am o farfurie cu paine si dulceata beau ceai cald hmmm.

| Niiiicu a răspuns:

Lasa semintele daca te doare, mergi mai bine pe ceairui + o vizita le medic

| Buburuzăăăă explică (pentru Niiiicu):

Ok merci :*

| Niiiicu a răspuns (pentru Buburuzăăăă):

Sa cresti marewinking

| Buburuzăăăă explică (pentru Niiiicu):

laughing sa cresti tu mare eu is destul de mare.hee hee

| Niiiicu a răspuns (pentru Buburuzăăăă):

Si euwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
E buna sarea, curata.
Poti face gargara cu apa sarata, ceaiuri caldute cu lamaie si indulcite cu miere, mergi si la medic, poate ai nevoie de vreun tratament cu antibiotic.
Te pup!

| alex19051988 a răspuns:

De ce sa mananci seminte cu sare cand in continul semintelor exista sare.

| Buburuzăăăă explică (pentru alex19051988):

Pai nu stiu eu nu simt gustul laughing)))) dar are ceva? ma afecteaza?

| Grigore666 a răspuns:

Du-te la medicul de familie poate ai rosu in gat si semintele lasale pentru cand te vei face bine.

| Andrutza137 a răspuns:

Buna.Nu cred ca are deloc legatua cu faptul ca mananci seminte cu sare..pentru ca pe mine atunci cand ma doare sau ma ustura in gat fac de cateva ori gargara cu apa si cu SARE si in cateva ore mi-a trecut!

| Politaiu a răspuns:

Nu are nimic, dar trebuie sa mle mesteci bine!

| LinaCobarstean a răspuns:

Cred ca ai gatul iritat si sarea mai mult rau iti face. ar fi bine sa te abtii