| ady3600 a întrebat:

Buna dimineata, am observat vara asta ca imi apar niste basicute mici pe maini cand stau afara, daca intru in casa imi dispar. Stie cineva despre ce e vorba, sa fie o sensibilitate dobandita de curand? Nu tin minte sa fi patit la fel si verile trecute

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Da, poate fi o alergie la soare, alergiile se pot declansa oricand, cum anul asta este si cu temperaturi foarte ridicate organismul a fost supus la un stres destul de prelungit si probabil de asta s-a declansat. evita sa sai in soare, ca oricum este mult prea puternic pentru a fi sanatos. numai bine!

| anduta1999 a răspuns:

Sunt de la tantari ...Asa mi se intampla si mie.

| GeorgianaGyaMaria a răspuns (pentru anduta1999):

Pai de la tantari? Eu nu am vazut tantari ziua, si plus ca ciupiturile de tantar nu dispari imediat afara sunt si in casa dispar, nu deci e din cauza soarelui si a temperaturilor ridicatewinking

| oDiana a răspuns:

Poti avea alergie la soarehappy Nu te speria. Nu se intampla nimichappy

| AncaAncutza24 a răspuns:

Daca ai pielea sensibila in contact cu razele soarelui iti apar niste basicute mici iar apoi iti dispar cand intri in casa! Daca vrei sa scapi de ele date cu crema anti soare! Funda big grin?