| LiazAdrian a întrebat:

Buna dimineata, TPU!
Am o nelamurire...
Imi este foarte sete sad. si ma doare ceva in gura care ma face sa beau multe lichide, insa am incercat sa beau:
-apa
-sucuri.
Parca cu suc-uri mai trece, dar revine... sad
Daca pun mana acolo, in gura, unde ma doare de la sete, imi trece putin, insa dupa cateva secunde iar re-vine setea...;(
```
Vreau ajutoare!
Nu-mi raspundeti de genul "du-te la doctor", "masoara-ti glicemia". vreau sa-mi da-ti voi raspuns din propria voastra experienta! de aceea exista TPU. Daca primesc raspunsuri cu du-te la doctor/masoara-ti glicemia va dau report. Nu ma ajutati cu nimica daca e asa. Dar daca a-ti stii medicamente sa nu-mi mai fie sete, si cum se numeste medicamentul. Dar sa nu fie cu reţetă sad
```
Vreau sa re-amintesc, ca, acum, 2 zile, ma simteam obosit, ma dureau picioarele, ochii, simteam ameţeală pe la ochii. si am crezut ca poate de la mancare, am mancat acasa ce-am avut, apoi am iesit in oras si am mancat un snitel de pui care continea salata/varza si maioneza.
Si, mai diseara, mi se facusera foarte frrrrrrig! am stat in pat cu 3 plapume pe mine, am luat Coldrex, si alte medicamente, bine-inteles, ca nu le-am putut lua eu, mi le-a adus mama mea care-i sunt recunoscator.
Si, apoi mi-a venit sa vomit... si am vomitat salata/varza aia cu maioneza. Eu am uitat un timp, ca, maioneza, nu-mi este buna. Dar, totusi, mi-am interzis eu sa mai mananc fast-food.
```
Ma rog, dar cu setea asta nu ma lasa... am baut si acum apa, si ma înţeapă putin... va rog ajutor. Si nu raspunsuri ca mai sus!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Reek54 a răspuns:

Salut, nenorocita de maioneza e de vina, si eu am mancat pe la ora 22 salata de vinete (care normal, contine maioneza) si m-am trezit la acum la 4 cu o sete dementa, si am mai avut experiente dintrastea cu maioneza, eu iti recomand sa bei cat mai multa apa, cum fac si eu, apa rece, bea cata poti nu iti face nici un rau.

| LiazAdrian explică (pentru Reek54):

Pff. nu o sa mai mananc maioneza niciodata!

| Reek54 a răspuns (pentru LiazAdrian):

Niciodata sa nu spui niciodata. happy

| Reek54 a răspuns:

Merele mai sunt bune, daca ai la indemana.