| alexbarbucosmin a întrebat:

Buna dimineata tutror, am si eu o mare problema, am facut prostia sa consum etnobotanice(prafuri "ferodopol 24") si e problema ca imi bate foarte tare inima si sunt panicat si nu am somn, si am mai luat si nu o sa am somn toata ziua nici pofta de mancare, (am gresit ca am repetat greseala cu aceste nenorociri ) ce sa fac? Va rog nu criticati si sa imi raspunda doar cine cunoaste situatia aceasta, multumesc anticipat! (Am 19 ani, inplinesc pe 30 si vreau sa imi revin complet psns stunci rog urgent ajutor, ma simt din ce in ce mai rau(am consumat putin un pliculet de 0, 25g toata noaptea), un medicament un somnifer, nu ar fi banii o problema, sau exista la spital tratament sa imi treaca? Daca nu ma ajuta-tii atunci o sa trebuiasca sa beau ca sa imi ies din panica, e singura solutie pe care o stiu! Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Incearca sa mergi la cel mai apropia spital de psihiatrie, vor sti unde sa te indrume ca sa-ti corecteze criza si apoi sa-ti trateze dependenta. Nu cred ca anl asta pe 30 vei fi in stare sa sarbatoresti, dar pana la anul poti fi un om nou, fara droguri.

| xXdoareuXx a răspuns:

Ai atac de panica ia calciu si totul este psihic incearca sa te calmezi si un var de al meu a patit asta in doua zile nu avea nimic

| nico097 a răspuns:

Du-te la urgente nu sta asa habar nai cat de periculoase sunt.Multa sanatate.Si lasate de ele.

| danyshatAT a răspuns:

Bea un suc sau lapte ca sa anihileze otrava aia consumata de tine nu mai consuma asa ceva daca stii bine ca iti face rau happy

| Dianatips a răspuns:

Bea lapte rece si uita-te la un film de desene animate (Happy Feet de exemplu) si relaxeaza-te, ca nu patesti nimic laughing Daca te uiti la film poate iti obosesc ochii si asa poate vei adormi. Fii tare, asa cum le-ai luat, asa sa si scapi de ele.

| gosh0108 a răspuns:

Acum cat timp ai facut-o? Etnobotanicele sunt facute in special de a da simptomele astea, daca vrei sa scapi, incearca ori sa te duci la spital pentru o dezintoxicare, ori sa o faci acasa..Iti recomand spitalul, deoarece etnobotanicele e posibil sa fi provocat altceva. Succes!

| allexxys a răspuns:

Lasa prostiile astea si du-te pana la spital.
Tot ce faci tu acum este sa te jocu cu focul iti pui viata in pericol.
Ai tai stiu de aceasta problema?
Cel mai bine ar fi sa te consulti cu ai tai ei vor sti cum sa procedati.
Intodeauna parintii ne scot din problemele de genu' asta si chiar si altele. Ai grija de tine si. lasale naiba de substante. kiss.
Succes!

| LittleDropofPoison a răspuns:

Dude, te panichezi foarte tare d-aia si inima e in alerta, sfatul meu, pot spune din propria experienta, sa stai calm si gandeste-te la altceva de cate ori te gandesti la ce ai luat si esti panicat. Nu lua pastile! Nimic! Stai chill, bea o cafea! bea un suc. Si ai grija.