| AnaMar10 a întrebat:

Din păcate situatia mea s-a înrăutățit si am vomitat toată noaptea la 3 zile după lovitura la cap. Sa merg la spital? Totuși eu am si probleme cu fierea si am mâncat ieri f gras, lasagna. Poate fi din aceasta cauza? Pentru ca mereu m-am gandit la ea când îmi era rau

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da vomitatul des e de la fiere. Stiu pe unu care vomita aproape in fiecare noapte desi face 60 imediat

| darrio2007 a răspuns:

Mergi la medic.

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi de urgenta la spital, fiindca nu merita sa risti.
Lasa-i pe medici sa-ti faca un Xray la cap, sa vada daca nu-i vorba de vreo hematom intracranian si apoi se ajunge si la colecist.

| Freya1 a răspuns:

Pentru siguranța si linistea ta poti sa mergi la medicul de familie macar.
Greata poate fi indusă si din faptul că acea mâncare nu iti pica bine sau de la sperietura trasa cum ca ai fi putut pati ceva grav.Dar totusi e bine sa iti faci un control.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai voie sa mănânci mâncare grasa daca și probleme cu fierea, e la mintea cocosului! Trebuie sa tii regim.

| InOrOut a răspuns:

O fi si la tine de la lapte si produse care contin lapte. Si eu acum daca beau lapte vomit. O fi si la tine alergie care se inrautateste daca bei lapte. Devine deja dubios cati avem problema asta la care nu este raspuns de ce o avem. O fi covidu. Eu am calculat ca vine de la o alergie fie la frig 80% sanse si 20% sa fie alergie la covid. Eu asa zic. E una din astea 2.

| InOrOut a răspuns (pentru InOrOut):

Vezi daca iti trece cu antihistaminice si calmante. Daca nu trece cu astea nu e alergie. Mie mi se calmeaza acidu la stomac daca bag medicamente antialergice.

| Julia1188 a răspuns:

Mergi la medic. Pot fi mai multe cauze. Nu cere pareri pe TPU ca noi nu putem stii ce se intampla in organismul tau. Cel mai bine mergi, pentru investigatii.