| Mari_Elena_2000 a întrebat:

Buna TPU...ma simt foarte rău.Am vomitat de 2 ori si încă mai îmi vine sa vomit.Prima data am vomitat ceea ce am mâncat seara iar după am vomitat ceva maro (lichid) si foarte amar...ce poate fi? Sa merg la spital?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ai facut o indigestie care ti-a provocat o criza de fiere.
Este indicat sa bei apa plata cu lamaie si abia maine, sa manaci o supa de zarzavat si paine prajita sau pezmet (la toast, nu prajita in ulei).
Se mai poate bea ceai de musetel si sunatoare.

2 răspunsuri:
| Divy a răspuns:

Deci depinde ce ai mâncat maro poate fi de la fiere sau de la mâncăruri.
Recomand să mănânci pâine prăjită și să bei ceai, apa nu îți face bine.
Dacă mâine dimineața întâmpini aceiași problemă să mergi la doctor

| iulian1302 a răspuns:

Buna. Cel mai probabil ai o afectiune digestiva. Acum, aceste afectiuni digestive sunt multiple; fara o investigatie de specialitate nu se poate stabili cu exactitate de ce suferi in acest moment. Avand in vedere simptomatologia pe care o ai s-ar putea sa suferi fie de o hemoragie digestiva superioara( ceea ce nu prea este posibil dar totusi nu este exclus) fie de o forma a gastritei. Cel mai recomandat in acest moment este fie sa apelezi la serviciul de ambulanta fie sa mergi la cel mai apropiat spital in sectia de UPU( primiri urgente).