| FloryTrandafir a întrebat:

Buna dragi mei TPU
Am si eu o problema daca o pot considera asa.
In ultima parte a zilei (spre seara) si noaptea pana ma ia somnul imi tot bate cu putere inima de parca as fi alergat mii de km si eu asa sunt calma adica sunt linistita insa inima mea e singura agitata si nu inteleg de ce ideea e ca ma si deranjeaza cand bate asa de parca as vrea sa iasa din piept...credeti ca am probleme cu inima?! sunt sanatoasa, dar nu stiu ce sa cred.
Fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Poate asa crezi tu ca esti sanatoasa tun, dar ar fi bine sa explici unui medic ceea ce simti tu, in general medicului de familie si apoi cel de specialitate.
Poate ai tensiunea mare/poate ai stres/factori sunt destui care sa ii dea de furca inimii.
Nu ezita si fa un drum la medicul de familie si nu astepta minuni stand degeaba.
O zi frumoasa sa aihappy

4 răspunsuri:
| Exaizo a răspuns:

Poate ai doar tensiunea mare. In cel mai rau caz mergi la medicul de familie.

| Legend123 a răspuns:

Nu prea cred ca este normal ce ti se intampla.fa o vizita medicului de familie si daca el nu stie ce se intampla te va trimiet la un doctor care se pricepe mai bine happy BAFTA

| ArthurKn a răspuns:

Probabil esti alergic la ceva din casa.
Asa am fost si eu acum vreo 3-4 luni.
Du-te la un alergolog si vei afla daca am dreptate.
Cati ani ai?
Ai cumva eczeme pe corp?

| FloryTrandafir explică (pentru ArthurKn):

Nu am eczeme si nici nu sunt alergica la ceva... am 19 ani.
Numai in ultima parte a zilei mi se intampla si in special seara, eu sunt linistita calma cand e sa ma pun in pat si cand incerc sa adorm inima nu ma lasa pentru ca imi bate prea puternic e agitata si nu inteleg, parca nici stare nu am cand bate asa si nu ma lasa sa dorm sad