| dayandnightdreamer a întrebat:

Buna!
Este normal sa am sângerări intre menstruație?
Pana acum nu am patit. Sângerez doar după ce urinez și nu am dureri deloc. Ce ar putea însemna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sangerarile intre menstruatii nu sunt niciodata sanatoase si nici de bun augur, denotand o problema serioasa de sanatate.
Posibil : rana pe colul uterin, chisturi ovariene, fibroame uterine, ori tumori.

| Violleta2022 a răspuns:

Esti sigura ca nu sangerezi la urinare sau dupa ce urinezi?
Fiindca atunci ar putea fi vorba de o problema cu rinichii, o infectie urinara sau altceva legat de apartul uro-genital.

| dayandnightdreamer explică (pentru Violleta2022):

După ce urinez. Dar e puțin ciudat fiind ca nu am dureri deloc

| Violleta2022 a răspuns (pentru dayandnightdreamer):

Sunt boli care nu produc dureri decat in ultimul stagiu al evolutiei lor.
De exemplu cancerul, in primele 2 stagii nu ai dureri deloc, apoi ai usoare iar in stagiul 4 cand este terminal, ai dureri acute non stop.
Ma rog, asta era doar un exemplu, nu spun ca tu ai avea ceva grav sau cancer, Doamne fereste!