| dragutzyka29 a întrebat:

Eu am 12 ani si vreau sa slabesc(am nevoie)ma rog.
Vreau sa folosesc bicicleta de slabit a mamei dar copii nu au voie ca nu stiu ce-ti face la glezne. Ce fel de sporturi ar trebui sa practic(nici alergat nu pot pentru ca sunt numai caini in oras)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| baru a răspuns:

Salut. Pentru tine daca nu poti face cros, atunci vei face coarda. Cumperi o coarda si vei putea face alergari pe loc sarind, coarda. Mai departe; Daca ai posibilitate de bazin Bazinul este sfant. Iar seara incearca sa faci exercitii de mobilitate. Acestea te slabesc foarte mult, daca le faci corect. Si un ultim lucru; Nu cred ca trebuie sa-ti faci probleme de slabit la aceasta varsta. La 12 ani esti in crestere. Dar indiferent cum, miscarea fizica este foarte buna. Pa

6 răspunsuri:
| mdaria a răspuns:

Cine ti-a spus asta? Dacă vrei sa slabesti fa multa miscare, bicicleta normala daca nu cea de slabit, alearga, si incearca sa mananci cat mai multe fructe si legume, fara prajeli si fara paine.

| Laura a răspuns:

Ce sa faca la glezne? La bicicleta normala patesti ceva daca mergi pe ea? Nu laughing Nu arece sa iti faca. Si poti sa alergi linistita big grin. In rest, mananca sanatos, fara fast food-uri.

| Vogelspinne a răspuns:

Alearga cate 30 de minute dimineata si seara, eu fac sala si alerg 15 ture de teren in jumatate de ora in jur de 3 km ar veni.

| IrxnIroxyI a răspuns:

Incearca Volei, Handball... Sau gimnastica, dans.

| georginika a răspuns:

Esti cam mica sa te apuci de slabit. Dar iti recomand inotul si basketul

| Danielicious a răspuns:

Iti recomand sa sari coarda eu asa am slabit in 1 saptamana 3 kg sar foarte mult coarda si e chiar distractiv daca mai e cineva cu tine si stii multe jocuri cu coarda! Sper ca ti-am fost de ajutor love struck