| anonim_4396 a întrebat:

eu am un an de cand am nascut cezariana si am pierdut copilu mi-a murit. acum am ramas insarcinata din nou ce ziceti e prea repede astept raspuns...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E un pic cam repede, ti-ar fi trebuit cam doi ani ca organismul tau sa fie perfect pregatit pentru o noua sarcina, dar, din experienta mea, n-o sa ai probleme din cauza asta. dar trebuie sa-ti monitorizezi atent sarcina si eventual sa iei suplimente alimentare speciale pentru gravidute. Succes!

luciana
| luciana a răspuns:

Dumnezeu est sus si ne da atata, cat putem duce. El stie ce face. Curaj, Odihna multa, sa Invingi acea teama ce te-a cuprins usor, Alimentatie pentru mamici, si Echilibru mintal, ca esti o mamica Puternica si imi pare rau ca ai trecut prin asa ceva...Vei vedea ca vei Invinge si bebelusul ce va sa vina, iti va umple sufletul de fericire. Sa te rogi celui de SUS, implora-l sa te ajute sa iti dea sanatate celui mic si si sa nasti usor. Numai ganduri bune pentru tine si copilasul tau. Sanatate multa, Incredere ca El te vegheaza si numai bine. Lucien.

| fabiola a răspuns:

Si eu stiu de o diferenta de 2 ani intre cezariene dar sub control medical si o restrictie la efort se poate! Multa sanatate la amandoi!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Si eu dupa ce am nascut prin cezarana am ramas insarcinata dupa 1 an si 4 luni.Problema a fost ca la nastere copilul a fost pozitionat transversal, dar in loc sa imi faca alta cezariana au incercat sa il intoarca.Deoarece copilul a inceput sa coboare pozitionat cu funduletul, asa l-au scos. Ii multumesc lui D-zeu ca a fost sanatos si nu am avut probleme cu el! In schimb eu am fost varza, placenta nu a iesit a trebuit sa ma chiureteze. Asta se intampla in anul 1990.Acum exista alte conditii, nu se compara cu acelea de atunci. Tot ce trebuie sa faci e sa mergi lunar la control, in rest totul o sa decurga normal.La mine a fost doctorita comoda a vrut sa vada nu mai stiu ce serial la tv. si cand a venit nu mai era timp de anestezie si operatie (anestezistul trebuia chemat de acasa). Iti doresc sa ai un copil sanatos si frumos si sa va bucurati de el!

| Leea1234 a răspuns:

Si eu am nascut prin cezariana,, acum 4 ani ...si tin minte ca mi-a spus doctorita ca 2 ani sa nu raman insarcinata... dar asta nu inseamna ca e grav...sa ai grija sa nu faci efort, sa nu faci gimnastica...sa te dai cu crema pe burta in fiecare seara. ...si sa stai cat mai mult in pat...
iti doresc sarcina usoara, si sa ai parte de un copilas sanatos!

| M.madallina a răspuns:

Imi pare foarte rau pentru pierderea ta, dar sper ca acest copil sa te faca fericita!

| yoanna73 a răspuns:

Toti avem un destin si un drum de urmat. daca asa a vrut dumnezeu stia el ce face.eu am pierdut 4 sarcini de 6 luni, iar acum am 2 fete frumoase(10 ani. 2ani)numai el decide. cel de sus sa-ti dea o sarcina usoara si nasterea la fel. te pup pe tine si bebe.

| BabyRosse a răspuns:

Legiuitoarea are dreptate am sa ma rog pentru tine ca sa fi fericita cu copilul tau!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Îmi pare foarte rău că ai trecut prin aşa ceva.
După o naştere prin cezariană, organismul îşi revine în 2 ani de zile, în concluzie trebuia la anul să rămâi însărcinată.
Mergi la controalele periodice medicale pentru a urmări în de aproape sarcina pentru a vedea starea sa de sănătate şi implicit a a ta.
Îţi doresc ca acest copil să-ţi umple golul din suflet, să fie sănătos şi să te mândreşti cu el peste ani.
Numai bine, mămico.
pa, pa.