| Felicia14 a întrebat:

Imi puteti spune si mie niste remedii naturale pentru intarirea vederii? Informatia sa nu fie scoasa de pe Google.
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mafaldaaa a răspuns:

Odihnește-te mai mult, bea mai multă apă, mănâncă morcovi (nu e un mit big grin) și alimente bogate în vitamina A și C (sau ia suplimente).

Mai mult de atât nu prea ai ce. Stai mai puțin la calculator (sau mărește distanța) ca să nu ți-o strici mai rău.

Sănătate!

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
de la mama stiu ca ceaiul de soc este bun pentru a te spala pe ochi, si primavara cand se taie vita-de-vie si curge acea seva sa aduni acel lichid si sa iti pui in ochi.
O zi frumoasa sa aihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Sunt niste plante foarte bune aici,
http://adevarul.ro/......index.html
Te pup!

| BornToDie9108 a răspuns:

Morcovul şi pătrunjelul sunt remedii ale îmbunătăţirii vederii. Însă totul se realizează în timp.