| Malinaa a întrebat:

in urma cu 3 luni am fost supusa unui tratament medicamentos si injectabil, in luna Noiembrie a anului 2011. In accea luna menstruatia mi-a intarziat cu cca. 10 zile apoi in lunile Decembrie si Ianuarie nu a mai veni deloc. Mentionez ca nu am intretinut relatii sexuale niciodata. Imi puteti da va rog un sfat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| fleosc a răspuns:

Anunt-o pe mama, nu e neaparat de la tratament. La varsta pubertatii, hormonii inca mai au de lucrat, deci, e posibil sa intre in normal, fara sa faci nimic, dar poate fi si o problema de tratat. Nu are legatura cu sexul, hormonii sunt la treaba chiar daca faci sau nu sex, si pot face si rau... Deci.mama e solutia!

| Malinaa explică (pentru fleosc):

Multumesc, chiar asa a fost happy