| dezeubby a întrebat:

Limba mea s-a iritat foarte tare, stiti pe limba sunt acele mici punctulete roz, unele dintre ele s-au umflat (nu foarte rau) si acum ma ustura continuu pe limba si in varful ei... o simt amortita. de 3 zile este asa, m-am clatit cu apa de gura de 3 ori pe zi, m-am spalat pe dinti de nenumarate ori, degeaba, simt ca avanseaza. Ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ancacristina99 a răspuns:

Nu este ceva grav.e doar o pustea.iti apare daca mananci de exemplu seminte cu multa sare.si mananci multe.(sau lucruri saracate)si altele.dar poti merge la farmacie sa iti cumperi glicerina boraxata...cand mie imi apare una eu folosesc gligerina si este bunabig grin. sper ca ti'am fost de ajutor.