| Larisamonica a întrebat:

Bună, luna trecuta mi-a venit menstruația tocmai pe 4 martie iar acum suntem în 30 și încă nu mi-a venit.
E normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti-am spus de nenumarate ori ca tu ai ciclul de tip NEREGULAT si tot continui sa intrebi prosteste, de ce nu-ti vine ciclul.
Sa nu mai spun ca atunci cand faci sex neprotejat, fara sa-ti pese de sarcini, este posibil sa fi chiar insarcinata.

https://www.tpu.ro/utilizator/acqbhz/intrebari/

| dullcat a răspuns:

Vrei sa spui 4 februarie? Mai sunt motive pentru care menstruatia intarzie sau sare o luna, nu doar sarcina.

| Larisamonica explică (pentru dullcat):

Nu, 4 martie

| dullcat a răspuns (pentru Larisamonica):

Pai nu poti spune ca 4 martie e luna trecuta, inca mai este un pic din luna curenta, adica azi, 30 martie si 31 martie.Sau am inteles gresit? Te referi ca menstruatia care trebuia sa apara pe luna februarie a venit abia pe 4 martie?

| Larisamonica explică (pentru dullcat):

Da la asta ma refeream...

| ioana748 a răspuns:

Depinde, durata normala a unui ciclu poate varia intre 21 si 35 de zile.
Ca sa fii sigura poti face un test de sarcina de la farmacie.
Insa, ar trebui sa faci ceva sa te protejezi daca nu doresti sa ramai insarcinata.
https://www.catena.ro/......ecomandari

| ValentinMihai78 a răspuns:

Ai 17 ani, vorbește cu părinții tăi și mergi la doctor. Văd că ai pus și la începutul lunii martie aceeași întrebare, acum o repeți, spui că ai făcut test de sarcină e negativ. Mergi la doctor ca să nu te trezești cu o sarcină după ce devine vizibilă!

| roberto99tm a răspuns:

Mai ai cateva zile, poate scapi. Ai grija data viitoare!