| KingJulien a întrebat:

Luni ma duc la dentist sa-mi faca a 5 operatie (eliminare din gingie, mai multe probleme, aparat dentar fix) dar nu mi-e frica decat de seringa aia gigantica care o introduce adanc in gingie cand ma anesteziaza si ma doare si mi-e frica crying ce sa fac sunt disperata crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lolly_3072 a răspuns:

Si pe urma cine o sa zambeasca si o sa; i dea pe toti pe spate?smug
si pe urma o sa vezi ca o sa treaca repede,cu aparatul cu toate...
am avut si eu si gatalove struck
imi iubesc dintisoriiiiilove struck
gandeste'te ca o sa treaca, si ca n'o sa te doara.
fi optimista siiiii arata'le la toti ca si cu operatii si cu aparatuh tot tare esti!:X
baftaa, lolly>big grin

4 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Gandeste-te ca tot raul e spre bine! Lasa-ti povara si ingrijorarile in Mana Lui Dumnezeu, numai El te poate ajuta! Trebuie doar sa crezi!

| Y3aaHH a răspuns:

Sa te gandesti in alta parte.

| rockmantic a răspuns:

Da, stiu despre ce vorbesti.Siringa aia din metal cu ac de unica folosinta.Ieri am facut anestezielaughing.La mine da cu un spray pe un pansament ca sa amorteasca zona. Apoi inchid ochii si imi strang coapsele cu mainile.E un reflex.Si numara pana la 10.Gandeste-te ca altii sufera operatii la cap si trebuie sa faca anestezie generala.Trece.Numai binehappy

| AeeD a răspuns:

Iti zic 100% ca nu te doare. Unchiul meu e stomatolog si m-am obisnuit deja cu anesteziile, simti o ciupitura ca de tantar si gata. Curaj!