| Ștefan_Elena_1994 a întrebat:

Bună, m-am ars foarte rău în zona poplitee ( în spatele genunchiului ), de abia pot ține piciorul drept, nu mă pot ridica din pat, deoarece mă ustură foarte tare și nu pot merge normal

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| alinadianaaa a răspuns:

Iti recomand sa folosesti un spray pentru arsuri Extracare, este foarte bun pentru arsuri, si te va ajuta.Insanatosire grabnica

| Ștefan_Elena_1994 explică (pentru alinadianaaa):

Am luat Oximed... nu stiu daca este ok

| KronstadtResurrection a răspuns:

Si ce vrei, sa te car in spate?

| DaCumSaNu a răspuns:

Sorry but... care-i intrebarea? Aici avem doar o marturisire laughing

| Peter_Achim_1992 a răspuns:

Imi pare rau sa aud asta.

| PokerFace1998 a răspuns:

Timpul le vindeca pe toate, intr-adevar e o zona sensibila, ma mir ca ai reusit asa ceva laughing. Poti sa vezi un medic, el e cel care ar trebui sa dea sfaturi in acest caz.In caz contrar ai face bine sa faci o pauza. Rana ar trebui acoperita doar daca e o rana deschisa, sa iti iei toate masurile de precautie ultimul lucru pe care ti-l doresti este ca bandajul sa se lipeasca de rana, nu ar trebui sa bandajezi foarte strans.O sa fie binewinking

| Ștefan_Elena_1994 explică:

Aș dori să știu o crema sau un unguent pentru usturime.