| anonim_4396 a întrebat:

Bună,
M-am îngrășat in urma cu un an in urma unor probleme de sănătate și acum sunt hotărâtă sa mă reapuc de sport. Eu fac cardio 15-30 de minute 5 zile pe săptămâna și 30 de min Fitness
Mi-am calculat necesarul caloric și toate cele, am ales produsele ce vreau sa fac noi este sa iau proteina... datorită faptului ca vreau sa dau jos 20 kg am nevoie, îmi poate explica cineva cum se ia? Stiu ca e 2.2g pe kg... vreau sa știu când sa iau shake-ul, cum se procedează. Câteva sfaturi pentru planul meu?
Dacă sunt pe aici persoane care știu despre nutriție și sport și ma pot ajuta cu obiectivul meu?
Mulțumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| theDpr102 a răspuns:

Se ia dup ce depui efort fizic la fitness