| anonim_4396 a întrebat:

M-am zgariat pe fata din greseala si am vreo 2 zgarieturi pe o parte si 2 pe o parte.Va rog mult sa imi spuneti ce sa fac ca sa imi treaca mai repede sau ceva sa le acopar...In fiecare zi ma duc la scoala si e aiurea sa ma duc asa.Arat naspa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cristinna23 a răspuns:

Deci trebuie sa dai cu putina crema protectoare si apoi sa te dai cu fond de ten si dupa ce vii de la scoala demachiaza-te si apoi aplica o crema pentru reducerea zgarieturilor.

4 răspunsuri:
| NicoleSova a răspuns:

Este unsoare speciala care inchide rana, sau se usuca repede rana. se numeste Levomicol! sper sa iti treaca! pooop

| sematorka a răspuns:

Pai poti sa iti dai cu ceai de musetel pe fata ca merge intotdeauna, cu lavanda si daca vrei sa ti le acoperi te dai cu fond de ten ca merge. funda?

| elenaelena_6698 a răspuns:

Pentru a le acoperi poti folosi un fond de ten bun.
Iar cand ajungi acasa de la scoala, demachiaza-te si aplica pe zgarieturi crema de galbenele. E foarte eficienta. Sper sa-ti treaca repede happy

| Bianca_6890 a răspuns:

Îti dai cu rivanol sau betadina este foarte buna.