| valentinatvd a întrebat:

Ma consider grasa la 172 cm si 69 kg, cum as putea ajunge treptat la 60 de kg? Astept recomandarile voastre

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Prin sport si dieta!
Sport poti face cate 1 ora pe zi la inceput, pana dai cele 10 kg jos, dupa aceea poti afce jumatate de ora pe zi, sau 1 ora la fiecare 2 zile.
Dieta nu trebuie sa fie dragstica, doar elimini carbohidratii (paine, pasta, pizza, cereale) si zaharurile (gemur, dulceturi, sucuri si prajituri).
Poti pierde in ritmul asta 2-3 kg pe luna si in 3 luni, ajungi la 60kg cu usurinta.

15 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Atunci ce să zic de mine că am 1.78 și 83 de kile> laughing).Nu-ți face probleme ca ai o greutate normală.
PS
Un pic de mișcare, chiar și mers pe jos grăbit, și un regim alimentar sănătos te-ar putea ajuta.Pe mine mă ajută foarte mult cicloturismul.Te timp cald practic acest sport și de la 80 de kile ajung la doar 74.

| valentinatvd explică (pentru DeyCj):

Chiar ma ajuta miscarea inainte, dar acum sunt dependenta de masina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Post negru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ți s-a părut că ți-am răspuns în bătaie de joc mai interesează-te...
Post negru, cel mai rapid și eficient. Sau, de fapt tu nu cauți soluție și ți-e frică să faci de fapt ceva ca să obții ceea ce vrei. Situație în care nu vei obține niciodată nimic.
Evident, n-am cui să-i urez succes.

| valentinatvd explică (pentru anonim_4396):

Am specificat, treptat, nu pot sa tin post negru tinand cont ca sunt mereu in miscare si alerg dintr un loc in altul. Multumesc oricum!

| anonim_4396 a răspuns (pentru valentinatvd):

Nu are nici o legătură ce activități zilnice ai, mai multă activitate, mai rapid rezultatul. Dacă tu ai o fixație pe "treptat" înseamnă că ți-e frică de schimbare.
Sănătate.

| Raducons a răspuns:

Esti un pic cam plinuta, poate ca arati bine asa mai ale ca esti destul de inaltă. Slabesti dar trebuie sa faci sport, si este greu sa te pastrezi la greutatea care o vrei. Oricum esti bine deocamdata asa nu iti face griji...Esti mult mai atractiva asa.

| valentinatvd explică (pentru Raducons):

Asta imi spune si iubitul meu, dar piticii de pe creier.

| Iftode_Costina_1990 a răspuns:

Mna...tine dueta si fa mult sport

| Neyter a răspuns:

1.Exerciti fizice in fiecare zi.
2. Dieta
3. Alergare in parc.
4.gasesteti un sport carebiti place

| Ivanovici1 a răspuns:

Ss

| valentinatvd explică (pentru Ivanovici1):

?

| Ivanovici1 a răspuns (pentru valentinatvd):

Scuze pentru "ss" de la inceput mi se blocase tastatura, btw sper sa iti placa raspunsul meu

| valentinatvd explică (pentru Ivanovici1):

Nu are nimic

| Ivanovici1 a răspuns:

Salut, incearca sa nu mai mananci glucide (paine, paste etc.) sa faci mult sport, sa nu bei cola sau sa manaci dulciuri, si mai incearca sa bei apa cu lamaie fara zahar! funda?