| EnjoyTheSilence a întrebat:

Ce telefon as putea achizitiona cu un buget de +/- 850 de lei? Astept recomandarile voastre

Răspuns Câştigător
7 răspunsuri:
| paulpaul25 a răspuns:

In primul rand, de asemenea recomand un telefon second-hand. Ca site principal orienteaza-te spre okazii.
Acum sa vorbim putin despre telefon. Am vazut conditiile pe care le-ai pus si vreau sa iti zic ca ar fi mai bine sa te uiti dupa un iPhone 4s. Da, nu este cel mai nou, dar cu siguranta, un telefon luat de la un utilizator premium, cu sute de calificative pozitive, va fi un telefon foarte bun in banii astia. De asemenea nici ecranul nu este de 4.5, dar toate astea eu zic ca o sa compenseze cu lipsa de lag. Adica faptul ca nu o sa se blocheze si o sa duca foarte bine cam orice aplicatie disponibila la ora actuala. Pentru ca aplicatiile pentru IOS sunt mult mai bine optimizate decat cele pentru android, pentru ca gama de telefoane este mai mica, ele fiind destinate produselor Apple. Apoi, ai o camera de foarte buna calitate, un telefon premium, din materiale de calitate.
In 850-900 de lei o sa gasesti un telefon cu ecran de 4.5, Android, dar iti garantez ca nu o sa gasesti un telefon care sa ruleze aplicatiile fara sa se blocheze si fara sa aiba lag. Eu zic ca la bugetul asta iPhone 4s este cea mai buna varianta. Daca esti interesata, te pot ajuta sa gasesti unul si mai ales sa alegi un utilizator in care sa poti avea incredere, adica sa nu iei teapa. Ai mare grija la ce alegi, si in banii astia, nu merita sa iei un telefon nou, din magazin, pentru ca nu o sa se potriveasca in niciun fel nevoilor tale, adica o sa dai toti banii pe ceva nou dar prost. In bugetul asta un second-hand putin folosit si in stare impecabila e cea mai buna varianta, deoarece primesti ceva premium la un pret bun. Succes, si ti-am zis daca ai nevoie de ajutor, da-mi un mesaj pe privat.

| BuGaTy a răspuns:

Allview P5 Quad Dual Sim Black

Peste 50 produse vandute
Rezolutie: 540 x 960 pixeli
Marime display: 4.5 inch
Frecventa: 1, 2 GHz
Nuclee: Quad Core
RAM: 1024 MB
Sistem operare: Android OS
698, 99 RON
Android:4.1.2

| BuGaTy a răspuns:

LG L70 D320 4GB Black
3 comentarii
Rezolutie: 480 x 800 pixeli
Marime display: 4.5 inch
Frecventa: 1, 2 GHz
Nuclee: Dual Core
RAM: 1024 MB
Sistem operare: Android OS
740, 98 RON

| Lalex99 a răspuns:

La ce il vei folosi?

| EnjoyTheSilence explică (pentru Lalex99):

Pai eu mi-as dori un telefon cu un display de vreo 4.5 inch, care sa aiba o camera foto buna, android, care sa ruleze aplicatii fara sa se blocheze sau ceva...

| Maximilian191 a răspuns:

Daca as fi in locul tau as cauta pe olx unul la mana a doua care sa arate foarte bine, cred ca de bani astia ai sanse sa gasesti un iphone 5. Eu cu 1700 am luat un HTC one m8, in magazin e mai mult de 3000

| EnjoyTheSilence explică (pentru Maximilian191):

Nu stiu daca as fi dispusa sa risc sa imi cumpar unul second-hand, nu poti sa stii ce defectiuni poate avea telefonul respectiv...nu toti comerciantii sunt de incredere