| AndreeaDarie a întrebat:

Ma numesc Andreea si am 13 ani, De curand m.am lovit foarte tare la san.Dar ce e bizar este ca m.am lovit de la o imbratisare nevinovata de la prietena mea..Seara cand am intrat in casa am observat ca unul din sanii mei s.a umflat foarte mult...Cand l.am atins am simtit un guguloi mare.A doua zi am intrebat.o pe mama mea iar ea crede ca am facut un hematom la san dar nu e sigura.Voi ce credeti ca ar trebui sa fac...P.S Am pus deja compresie cu apa si nimic sad ..Mersi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MirunaC a răspuns:

Sunt sigura ca mama ta are dreptate daca ai simtit lovitura atunci cand ai imbratisat-o pe prietena ta.Este bine sa pui comprese cu apa usor rece si sa eviti alte lovituri. Daca in decurs de o saptamana nu iti trece mergi la medic.

| AndreeaDarie explică (pentru MirunaC):

Multumesc!

| MirunaC a răspuns (pentru AndreeaDarie):

Cu mare placere!