| bogdan1004 a întrebat:

Buna mi s-a facut puroi la degetul mare de la mana cum pot sa scap de el fara doctor? sfaturi va rog

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| jojo_2491 a răspuns:

Tine-l in apa fierbinte cat poti sa suporti, de mai multe ori pe zi, iar cand sparge da-te cu crema de galbenele si propolis(o gasesti la farmacie)si daca vrei sa fii sigur ca ai scapat de medic ia si un antibiotic. cere ceva la farmacie.sanatate!

| jojo_2491 a răspuns:

Nu stiu sa-ti spun ce se vede sub unghie, poate sa fie noua unghie care creste sau poate sa fie puroi.eu cred ca e unghia cea noua. daca ai facut asa cum ti-am zis, ia in continuare antibioticul pe care l-ai inceput iar unghia incearca sa o tai cate putin. daca nu suporti durerea pune un plasture, care sa-ti fixeze unghia pana va cadea singura.

| Adinaalixandrescu a răspuns:

Naaaa...fara doctor...*** asteapta pana iti cade degetulaughing