| eujiatat a întrebat:

mi-a iesit o bubitsa(un fel de herpes). pe fata(sub buze) si nu stiu de la ce.va rog sa imi recondati o crema sau un tratament natural ca sa imi treaca cat am repede.

help.:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Buna! Daca este intr-adevar herpes, il poti trata cu un unguent pe baza de aciclovir, cum este, de exemplu Zovirax http://www.i-medic.ro/medicamente/zovirax-crema

| alexandraalis a răspuns (pentru doctoressa):

Un raspuns bun, tine cont de ce a scris aceasta prietena TPU, asa este aciclovir unguent este foarte bun

| joe2011 a răspuns:

Da cu crema de galbenele, si mie mi-a iesit la fel si fara crema ma doare da cand dau nici nu zici ca am buba