| Laly_4113 a întrebat:

mi se ingrasa parul repede am nevoie de un sfat, dar sa nu aiba legatura cu produse sau naturiste ceva, help

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un şampon pentru păr gras, un balsam fortifiant şi o mască puternic hidratantă.
Pa, pa.

| fabiola a răspuns:

Cumpara din farmaciile sensiblue un sampon din gama herbosophy, nu contin parabeni.Si fiindca e primavara prepara-ti un otet pentru limpezire.Cumpara urzici, ceai de salvie si musetel si le pui la macerat in otet de seini.Lasa-l la macerat cel putin 2 saptamana. Il filtrezi si adaugi2-3 linguri in apa de limpezire a parului.

| (¯`·._)(rojin_roj) (¯`·._) a răspuns:

Primul pas pe care trebuie sa-l parcurgi in fiecare zi este spalatul parului cu un sampon bland, cu PH echilibrat. Sampoanele pentru copii pot constitui alegerea perfecta pentru o utilizare frecventa, in vreme ce sampoanele pentru parul gras sunt prea agresive pentru folosirea zilnica. iti las si un link si afla din ce cauza ai parul gras si ce este bine sa faci. http://www.sfatulmedicului.ro/arhiva_medicala/glande+sebacee

| love44katyp a răspuns:

Samponul pentru par gras de la Nivea Pure Balance este exact ce-ti trebuie iar daca ai parul drept, la clatire sa folosesti apa putin mai rece (dar nu foarte rece) pentru stralucire. Poate trebuie sa te speli mai des de exemplu de 2 sau 3 ori pe saptamana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiulaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit intr-o revista ca daca ai parul gras sau cu matreata inseamna ca ai probleme cu tractul intestinal.Deci inseamna ca trebuie sa mananci mai sanatoshappy.

| Jalnic a răspuns:

Solutie pentru păr gras:
http://www.youtube.com/watch?v=PCoaiV-d_yw