| pintexim a întrebat:

Buna,nu stiu ce sa fac! De aproape o saptamana ma doare spatele foarte rau... fara oprire ma doare la orcie miscare pe care o fac si nu stiu cum sa ameliorez durerea; problema e ca nici mama mea nu ma crede iar eu nu mai pot de durere straight face ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DraudeS a răspuns:

Pai atunci vorbesti cu mama ta si rezolvi problema. happy

Sanatate!

9 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Daca nu poti face o raza, stai la caldura, caldura face bine la incheieturi si oase. Poti folosi o crema pentru dureri de spate(intreaba in farmacii, sunt multe, ai de unde alege), incearca sa faci miscari de incalzire, ar trebui sa isi mai dea drumul, bine?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Du-te la un doctor

| pintexim explică (pentru suntserios):

Daca ma duc la doctor cu siguranta am nevoie si de bani...sunt copil, si dupa cum am mai spus mama mea nu ma crede! sad

| suntserios a răspuns (pentru pintexim):

Cum sa ai nevoie de bani? te duci la medicul de familie, te consulta si pe urma iti spune el ce e de facut. consultatia la medicul de familie e gratis.

| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

Ce varsta ai?
Te poti duce la medicul de familie la un control fara parinti. Daca la clinica de unde faci parte s-a implementat plata, vei plati 10 lei consultul si 15 trimiterea. Dar daca nu ma insel pentru minori este gratis.

Sanatate!

| pintexim explică (pentru DraudeS):

Pai am 13 ani...o mica problema medicul de familie e la munca mamei mele!hee hee
Poate o conving pe mami sa vina cu mine

| DraudeS a răspuns (pentru pintexim):

Pai atunci vorbesti cu mama ta si rezolvi problema. happy

Sanatate!

| pintexim explică:

Va multumesc tuturor pentru sfaturi, sper sa imi treaca aceasta durere insuportabila

Răspuns utilizator avertizat
| catelusdragalasmicut a răspuns:

Pai,un leac babesc care AR PUTEA sa functioneze e(poti face singura...cred):
o piatra, pitricica incalzita in apa, pe soba sau pe calorifer pusa cu atentie pe coloama stand dreapta nemiscata. SAU:
un maieu(carpa curata subtire) in care sa pui sare si sa o incalzesti, poate la microunde(daca ai), daca nu ai trebuie sa o lasi mai mult timp pe soba sau calorifer, pana e fierbinte. dupa o pui pe spate cu atentie, ai grija sa nu fie nici fierbinte cat sa te arda.
insanatosire grabnica! sad nu imi pasa daca nu primesc funda, vreau sa te simti bine!