| Eda21 a întrebat:

Stau la bloc și seara uneori după mobilă aud niște un zgomot. Oare am vreun animal? Ce o fi? Imi e asa frica.Dar de unde sa vina? Totusi stau la bloc.Ce ar putea fi, de ce nu se aude tot timpul? De ce se aude noaptea?

3 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Si la bloc pot exista soareci. Daca nu ai soareci de ce nu te uiti? La mine exista un spatiu intre perete si mobila si pot sa ma uit in spatele dulapului.In loc sa-ti fie frica verifica.

| Dandinelle a răspuns:

Auzi zgomotele noaptea mai bine pentru ca e mai liniste. Uneori si mobila se mai aude, daca e mutata, daca e mai veche.
Nu ai de ce sa-ti fie frica. Daca e vreun soricel, poti muta putin mobila si sa lasi o capcana.

| Eda21 explică:

Un zgomot*