| cryssa_8542 a întrebat:

as avea si eu o intrebare.De 2 saptamani imi intarzie menstruatia, am scurgeri albe si urat mirositoare si dureri ovariene foarte dureroasa.Actul sexual a fost neprotejat.Mentionez ca am facut 2 teste de sarcina si au iesit negative.

Ce credeti ca ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil ai o infectie cu transmitere sexuala, dupa cum descrii blenoragie sau trichomoniaza. Infectia este grava daca deja iti produce intarziere de menstruatie. Partenerul tau cu care ai facut sex neprotejat nu era cu analizele chiar "la zi", asa cum e normal si ti-a dat o boala. Urgent (maine neaparat) la ginecolog, in timp boala se agraveaza si lasa sechele definitive.

5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ai facut o vaginita, fuga repede la ginecolog pentru investigatii si tratament. Ai pelvialgii in cadrul sindromului premenstrual.

| mircea a răspuns:

Chemare la medic. Fara gluma.

| cristy_4404 a răspuns:

Ar trebui sa mergi la un ginecolog ca sa fii sigura ca nu esti insarcinata ca dupa aia sa nu fie prea tarziu pentru ca uneori testele de sarcina te pot insela

| arina_2679 a răspuns:

Se poate sa fi racita

| lucia_6658 a răspuns:

Singura solutie e sa mergi la un ginecolog, el te va ajuta mai mult decat noi cei de aici. Daca mergi din timp, totul se va rezolva cu un tratament, stai fara grija. Sanatate maxima!