| CrazyYoyo a întrebat:

Buna puppy dog eyes
Dimineata m-am trezit cu gatul intepenit. Probabil m-a prins curentul. thinking
Am fost la spital pe la 11 si am facut o injectie Dexametazona parca thinking si algocalmin.
Mi s-a spus ca imi va trece intr-o ora. Adevarul este ca m-a mai lasat putin, dar tot ma doare. M-am dat cu "Gheara Dracului" dar tot am un junghi sad
Maine este ziua mea de nastere, si mi-as dori sa-mi treaca pana atunci puppy dog eyes
Va rog frumos ce pot sa fac? Sunt sanse sa imi treaca pana maine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Roaga pe cineva sa-ti faca un masaj la baza gatului(cu un unguent)Bengay s-au ceva asemanator.
Poate o sa mai ai cate un junghi/doua dar o sa te simti mult mai bine.
Multa sanatate si
LA MULTI ANI! thumbs up

7 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Eu îţi recomand să stai liniştită în pat şi să-ţi masezi gâtul. Nu mai ieşi afară deoarece e posibil să se înrăutăţească situaţia. Ai grijă să te alimentezi corespunzător şi să bei lichide călduţe. Cu siguranţă îţi va trece până mâine.

La Mulţi Ani, să fii sănătoasă, iubită iar toate dorinţele să ţi se îndeplinească!

| Smileygirl23 a răspuns:

Cel mai probabil nu iti va trece pana maine, dar sigur se va ameliora. Durerea si senzatia de intepenire vor trece in cateva zile. Nu e nimic grav, probabil ca ai fortat gatul azi noapte, dormind intr-o pozitie mai putin comoda pentru muschii taihappy

| RMG a răspuns:

La multi ani! am patit-o si eu de cateva ori:puneti o sticluta cu apa fiarta si maseaza nodulul ala, s-ar putea sa nu-ti treaca pana maine, nu ai tras curent asta cica se ia, pe mine m-a tinut odata 1 saptamana si ceva.sa te faci bine!

| bybyu a răspuns:

In primul rand LA MULTI ANI!, iar in al doilea nu iti face griji iti va trece

| iasmiibleah a răspuns:

Umm....pai fa niste exercitii pentru gat. si la multi ani!:*