| valintinvalic2011 a întrebat:

Buna puteti sa ma ajutati cu un sfat cum sa scap de balonare (fara ca sa ma duc pe la medici si fara medicamente )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Dar De ce sa ti fie teama de medic?

| mimiwewem a răspuns:

Bună. Dar de la ce ești balonat? Văd că aici se ia în râs. Sfatul meu este să mănânci varză murată, sau să bei zeamă de varză murată. Îți va face bine. Dacă nu ai, bea ceai de mentă. Astea sunt "tratamentele" tatălui meu. Când sunt balonată, eu mă plâng lui că sunt grasă. Și îmi aduce varză. (pe care o ador). A, și dacă nu ai nimic din ceea ce ți-am scris mai sus. Consumă tot ceea ce conține potasiu. (ciuperci, conopidă, etc.)

| valintinvalic2011 explică (pentru mimiwewem):

Bun asa incerc si asa vad

| mimiwewem a răspuns (pentru valintinvalic2011):

Încearcă. Sănătate.

| Cislariu_Iulian_1992 a răspuns:

Mananca activialaughing