| Maria2008op a întrebat:

Buna,revin din nou, nu stiu ce sa ma fac deoarece nu pot sa slabesc. Am incontinuu pofta de mancare (n-am probleme de sanatate) as vrea sa ajung din nou la greutate pe care o aveam mereu. Adica 43-45 de kg nu stiu cum sa fac sa slabesc 7 kg! Cine ma poate ajuta cu vreun sfat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sigur, cel mai bun sfat este sa mergi la medicul nutritionist, sa iti faci o serie de analize, sa primesti un regim personalizat, sa te tii de acel regim si apoi sa ne scrii daca a functionat cu adevarat!

| Maria2008op explică (pentru Simpatic):

Eu am mai slabit anul trecut vreo 15 kg in vreo 5 luni prin deficit caloric dar acum parca nu pot sa ma tin de el

| Simpatic a răspuns (pentru Maria2008op):

Ai slabit prea mult intr-un timp prea scurt!
Slabitul de genul acesta accelerat duce in final la afectiune!

| Maria2008op explică (pentru Simpatic):

Stiu,dar eu ma simteam foarte binr n am avut probleme sau ceva

| Violleta2022 a răspuns:

1. facand zilnic sport
2. band apa de fiecaredata cand crezi ca-ti este foame
3, mancand doar 3 mese principale pe zi cu cate 350-400 calorii la fiecare masa.

| dullcat a răspuns:

Ce mananci mai exact, intr-o saptamana? Consumand numai prostioare nesanatoase e de asteptat ca acestea nu iti tin de satietate, ba chiar iti provoaca pofta de mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai poți sa slăbești bine înțeles ca poți da nu săte înfometezi sau sa mămici numai chimicale.

Mișcare fizica efort fizic și mâncarea sănătoasă cât mai sănătos posibil apă fructe o masa sau 2 pe zi cât mănâncă un om normal decent și după o anumită oră nu mai mânca ca o săte faci Obez sau gras și... Ști cum este...

Este nu te oblig cu nimic este doar sfatul meu Maria2008p

| Ilovedinero a răspuns:

Draga mea, inainte sa incepi orice transformare asuprs corpului tău, care tine de alimentatie, asigura-te ca ai o relatie sănătoasă cu mâncarea, cu tine si cu infătișarea ta.