| Ella27 a întrebat:

sambata a inceput sa ma doara ochiul stang in partea inferioara doar atunci cand atingeam, nu am bagat chestia asta in seama, iar azi m-am uitat mai atenta in oglinda si am observat ca a inceput sa se umfle in partea inferioara si sa fie rosu si am un punctulet mic rosu, ce credeti ca am? va fi nevoie sa merg la oftamolog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Veme a răspuns:

Pai ai vazut ce sa faci daca nu-ti trece de la sine in 2 saptamani... In extremis te duci la doctor sa te opereze daca este chalazion.

4 răspunsuri:
| Ella27 explică (pentru Veme):

Cred ca da, dar nu e asa mare, un un punculet mic rosu, de abia se vede

| Veme a răspuns (pentru Ella27):

Pai ai vazut ce sa faci daca nu-ti trece de la sine in 2 saptamani... In extremis te duci la doctor sa te opereze daca este chalazion.

| ionutalex13 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi sa iti faci un control la ochi pentru orice eventualitate

| Cts_Florin_1990 a răspuns:

Da. Pentru siguranta ta...