| Stefanasalvatore1864 a întrebat:

Săptămâna trecută v-am cerut un sfat cu privire la faptul, dacă să mă duc la medic pentru o unghie încarnată. M-am dus și am fost operată vineri, sâmbătă am fost la control și sângeram puțin și mi s-a dat voie să plec acasă. Azi am fost la consult și iar sângerasem...doamna doctor S-a luat de mine că nu am grijă și că îmi forțez piciorul și m-a acuzat că m-am lovit...da, e adevărat că l-am forțat puțin când am venit la spital cu autobuzul, l-am forțat și când mă spălam sau când mă duceam să-mi iau de mâncare de la frigider, dar nu l-am lovit. Am avut și dureri destul de mari după operatie.
Ce să fac să nu mai sângereze? Trebuie să stau ca o legumă în pat toată ziua? P.S. Următorul consult e vineri, iar miercuri mă duc la medicul de familie să mă panseze. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se repară prin repaus combinat cu un pic de mișcare.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este nevoie să stai în pat, doar să nu îl forțezi.

| Stefanasalvatore1864 explică (pentru sadrian46):

Vă mulțumesc pentru răspuns. Acum nu mă mai doare deloc, primele 2 zile după operație am avut dureri aproape insuportabile și a sângerat destul de tare. Acum sper să nu mai sângereze deloc...Mă gândesc că dacă nu am dureri înseamnă că nu-mi sângereză.

| sadrian46 a răspuns (pentru Stefanasalvatore1864):

Se repară prin repaus combinat cu un pic de mișcare.