| Corina64 a întrebat:

Buna, mai am undeva la 13 zile pana la următorul ciclu menstrual iar azi am observat o durere doar la sânul stâng, o resimt atunci când ating. Se simte undeva pe marginea sânului. Fetelor voi ați mai resimțit așa inainte de venirea menstruației?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Da, e normal.

| Corina64 explică (pentru dullcat):

Pare doar ca e o durere diferită, localizata sub mamelon. Cumva înainte de menstruația de simțea altfel

| dullcat a răspuns (pentru Corina64):

Poate fi de la starile hormonale prin care treci.In locul tau mi-as face mai multe griji daca simti noduli la palparea periodica (desi nu toti sunt periculosi).

| Corina64 explică (pentru dullcat):

Nu resimt nimic, doar acesta simpla durere când ating. Încerc sa fiu atenta la orice schimbare. In general am dureri destul de mari de sâni înainte de menstruație, dar acum îmi pare puțin ciudat ca ma doare doar unul.

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Mda, și e foarte aiurea și dureros. Chiar acum câteva zile ma durea, credeam ca am o problema mai mare, însă acum m-a lăsat durerea.

| Corina64 explică (pentru Mihhhhhhhh):

Pentru mine e prima data când ma doare așa, și cred ca e și din cauza unor dezechilibre hormonale. Acum sper sa resimt măcar acesta durere la ambii și sa pun seama pe sindromul premenstrual