| AdnanaIoanaaa a întrebat:

As dori sa stiu si eu dupa cate zile se poate manca pe partea unde a fost scoasa o masea? Marti am fost la dentist si mi-a scos o masea si as dori sa merg si eu pana la Mc Donald's cu niste prieteni si vreau sa stiu daca pot manca pe partea aceea. Pe partea opusa am o alta masea stricata si astept pana luni sa merg din nou la dentist sa o repare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Dupa 2-3 saptamani se vindeca complet rana, pana atunci mananci pe partea celalalta.
Daca si pe partea celalalta ti se va scoate vreo masea intre timp, atunci treci la cura de slabire: bei cu paiul.

| AdnanaIoanaaa explică (pentru Bula):

E clar. Supe, ciorbe si piure. O sa imi fie foame 24/24

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cam dupa 3 zile, dar mancare moale. Poti manca o salata, poate chiar un hamburger cu mare grija, dar nu cartofi prajiti (care sunt tari, zgarie si mai sunt si plini de chimicale care pot impiedica vindecarea)