| Dinamovistul101 a întrebat:

Buna seara, as dori sa va intreb de ce tigarile slabesc de kg la esc deoarece eu de cand m-am apucat de fumat am ajuns de la 85 de kg la 65 mancand si dulciuri si prajelie..si as vrea sa stiu ce anume din ele slabeste?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IlincaToma a răspuns:

Mananci ce ai pofta dar nu cat mancai inainte, intotdeauna cantitatea ingrasa nu calitatea!

7 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

NU! nu are treabă fumatul cu slăbitul.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Ely are dreptate.Cand te lasi de fumat nu mai duci tigara,duci altceva la gura, cel mai probabil suc, prajituri, bomboane toate cu zahar, pe care corpu ft greu il difera (consuma calciu din dinti si oase ca sa creeze enzimele care il digera) si depui tot.

| Dinamovistul101 explică (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Nu sunt consumator de acadele, bomboane si alte porcarii de genul asta, cand am spus ceva dulce ma refeream la o placinta, o prajitura sua ceva facit in casa...

| IlincaToma a răspuns:

Cu siguranta nu mai mananci asa mult ca atunci cand nu fumai! Tigarile scad pofta de mancare!

| Dinamovistul101 explică (pentru IlincaToma):

Cam asa dar tot mananc ce am pofta.tongue

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru IlincaToma):

Ba e exact invers... Calitatea ingrasa nu cantatea.Mananca tu 3 kg de rosii sau salata in fiecare zi si iti garantez ca nu te ingrasi deloc, dar daca bei 3 L de iaurt cu 700 kcal/L sigur te ingrasi...

| IlincaToma a răspuns (pentru Dinamovistul101):

Mananci ce ai pofta dar nu cat mancai inainte, intotdeauna cantitatea ingrasa nu calitatea!

| Konan13 a răspuns:

Cand fumezi, ai o ocupatie si nu mai ai aceea obisnuinta sa mananci tot mereu, mama mea de cand s-a lasat s-a igrasat cu cateva Kg :\