| ikeadelaikea a întrebat:

Buna seara! Astazi la ora de sport profesoara mea m-a pus sa alerg inconjurand doua terenuri de sport (cam cat o sala mare separata de scoala) vreo 3 minute dar cronometrat, la inceput fara sa imi dau seama am alergat cat de cat repede, dupa un minut am inceput sa imi simt muschii ca se lasa, sa vad stelute si in ceata si o ameteala groaznica, dupa mi s-a facut rau si imi venea sa vomit, de ce credeti ca s-a intamplat?(tin sa mentionez ca am acut inainte incalzirea)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Lipsa totala de fitness, asta s-a intamplat.
Jenant, sa te faci de ras pentru atata lucru.
Pune mana serios si apuca-te de sport ca esti mult prea tanar sa nu poti alerga macar 1 km.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

După ce o să te obișnuiești cu efortul nu vei mai păți stări din alea.

| Fr13nd a răspuns:

Mergi la medicul de familie, povesteste-i si probabil ca o sa iti dea trimitere la cardiologie.