| Claudes a întrebat:

Azi am vrut sa incarc cu un coleg o foaie de arc intr-o duba si mi-am scapat-o peste degetul mare de la picior. E posibil sa-mi fie fracturat? Mi s-a invinetit toata unghia, il pot misca, dar greu, pot calca, dar mai greu. Imi simt degetul ca si cum l-as tine in apa foarte rece / fierbinte.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Wizard68 a răspuns:

Este foarte posibil sa fie fracturat. Dacă nu Îți va pica unghia în câteva săptămâni. Cel mai bine ungel cu un unguent. SAu du-te la un medic cel mai bine. Însănătoșire grabnică. Da ai grija pe viitor.

| Claudes explică (pentru Wizard68):

Se poate sa-l fixeze astfel incat sa pot conduce si sa lucrez in continuare?

| Wizard68 a răspuns (pentru Claudes):

Da. O sa te doară câteva zile pana se vindeca. Unghia va pica oricum. EuTot așa am pățit. Eu lămâie un cu un unguent. Nu mai știu Cum se numește. Dar dure intr-o formacie veterminara și cere vaselina verde pentru inflamați la cai. Este foarte buna se folosește și pentru oameni sa nu crezi ca te iau în ras. Și te va ajuta cu siguranță. Sa vezi cand te dai te incalzestre.

4 răspunsuri:
| Mmaannuu11 a răspuns:

Stai calm așa am pățit și eu când am jucat football cu foștii colegi din liceu după 20 de ani de când am jucam eu. Și nu am pățit nimic

| anonimx1234 a răspuns:

Cool I just got a free Minecraft gift code at http://freeminecraft.cc