| OmObisnuit a întrebat:

Salut, azi dimineata cand m-am trezit si am vrut sa ma ridic din pat an constatat ca am o durere foarte mare in partea stanga a gatului cand vreau sa imi misc capul spre stanga sa il aplec in fata sau sa il dau pespate, doar cand il tin aplecatin partea dreapta nu simt nimic.Nu beau, nu fumez, nu dorm cu geamul deschis.Aseara cand m-am culcat nu aveam nimic.Vum scap de durere? Stiu ca e o categorie gresita.

Răspuns Câştigător
| InnocentSίn a răspuns:

Stai linistit! Ai dormit sucit si probabil ti-a amortit gatul, provocandu-ti astfel durere. Incearca sa-l misti uniform si sa nu faci miscari prea bruste, daca ai acasa o perna moale, relaxeaza-ti gatul pe ea, sa-ti fie cat mai comod. Peste o zi - doua o sa-si revinawinking
Bafta!

2 răspunsuri:
| paint9 a răspuns:

Gimnastica gitului, chiar de doare invirteal in toate modurile posibile, de la incet la rapid, de vreo 3-4 ori, a 2 zi trece

| Showerhandle a răspuns:

Probabil ca ai dormit stramb.mi se mai intampla si mie. Ce poti sa faci e sa te masezi si sa astepti ca o sa-ti treaca durerea. Daca ai si un unguent sau o crema ceva poti s-o folosesti cand te masezi.