| xDxDxDxDxD a întrebat:

Buna seara big grin.La cei 14 anisori ai mei happy, 1 63 inaltime si 47 kg credeti ca e mult sau putin? vreau si parerea altora caci pe a mea o stiu...winking

pura curiozitate:*.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

In raport cu inaltimea, esti prea slaba. Este necesar sa mananci consistent si sa faci ceva sport, pentru ati putea forma si masa musculara.
Daca esti prea slaba, nu este bine pentru ca, la orice mica problema de sanatate, tu nu mai ai nici un fel de rezerva, din care sa poti ceda, daca nu te vei putea alimenta, cum trebuie din cauza bolii si nici organismul tau nu va avea imunitate pentru a te putea proteja de diferiti microbi, cu care intri in contact, la scoala, in oras etc.
Chiar daca moda actuala este sa fii "scheletica", pentru a te dezvolta armonios este imperios necesar sa te alimentezi corespunzator, pentru a te putea dezvolta armonios, tinand seama ca, tu esti in crestere.
Un gand bun si multa sanatate.

| xDxDxDxDxD explică (pentru mariana):

Eeh big grin la mine chestia asta nu tine de moda... laughing) asa sunt eu desi nu pare. Mersi de raspuns:*

| TeoPT a răspuns:

Cam putin.

| Chαяtreux a răspuns:

Este bine asa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Eşti SUBPONDERALĂ ( prea SLABĂ )!

Greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 56, 8 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ar trebui să mai "pui" vreo 5 ( MAXIM 9 ) kg!

Toate cele bune.

| xDxDxDxDxD explică (pentru bursuc001):

Mersi de raspuns :* si tare site-ul big grin de mult il cautam happy

| bursuc001 a răspuns (pentru xDxDxDxDxD):

Cu plăcere!

O zi frumoasă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i rau da nici bine.Depinde,esti fata? Daca da, este ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Cam 53 de kilograme e ideal, dar eşti numai bine aşa cum eşti.
Te pup!

| a răspuns:

Hmm...putin:p
Esti destul de inalta.Mai pune cateva kg pe tine!:*
Succes!