| GulDan a întrebat:

De ieri aud un un piuit(il aud doar daca nu e zgomot) la urechea stangasad nu stiu cauza ca n-am facut nimic sa ma fi afectat.

Doar acum 3 zile am fost la o petrecere si am stat aproape de boxe...mult timp.
Sau poate fi cauza de la frig? de obicei nu ma feresc ca si azi m-a prins ploaia si nu aveam nimic pe cap.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Posibil de la zgomot.La petreceri NU se STA!winking
Poate si ceva curent sau o usoara raceala.Vezi ceva picaturi pe la farmacii.Multa sanatatethumbs up

| August99 a răspuns:

Da si mie mi se intampla asta uneori. ciudat o.O

| Drînd_Marinel_1905 a răspuns:

Expunerea la zgomote puternice provoaca daune urechii si se prezinta ca un tiuit în ureche. Tiuitul în ureche, cunoscut si ca tinitus, este de obicei un simptom al unor tulburari ale urechii si poate fi o problema pe termen scurt sau una care dureaza ani de zile. Iti sugerez sa astepti 1 saptamana si daca nu te lasa sa te duci la medic (ORL)

| GulDan explică (pentru Drînd_Marinel_1905):

Ok au trecut 2 zile si il aud mai incet daca nu imi trece cam in 2 zile ma duc la orel nu?
am uitat sa mentionez ca ma doare f putin urechea inaintru ...bine s-a intamplat doar odata.

| Drînd_Marinel_1905 a răspuns (pentru GulDan):

Daca te lasa durerea iti propun sa nu te mai duci la ORL