| ___Enzo a întrebat:

Bună seara! De ce mă doare capul și am atacuri de panică? Mai ales când este muzică foarte puternică și gălăgie afară

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| popescuhertz a răspuns:

Durerea de cap poate fi cauzată de o serie de factori, inclusiv tensiunea musculară, oboseala, deshidratarea sau hipertensiunea arterială. Atacurile de panică pot fi declanșate de un număr de factori, inclusiv stresul, anxietatea, consumul de droguri sau medicamente sau probleme de sănătate fizică. Muzica puternică și gălăgia pot cauza stres și agitație, care pot declanșa atacuri de panică. Este important să vorbești cu un medic sau un terapeut pentru a determina cauza exactă a simptomelor tale și pentru a primi tratament adecvat.

5 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

Pentru ca sufletul, mintea si trupul tau sunt satule de atata prostie...Cauta evolutie.

Cauta pe Youtube: Canal 33
Cauta de asemenea emisiunea: Eu pot
Cauta-l si pe dl. Prof. Constantin Dulcan
Scrie la cautari: Despre chemarea catre evolutie etc.

| dizzyalyn a răspuns:

Mergi la medic

| DeuiDeui a răspuns:

Buna seara. Sugestia mea ar fi să mergi la doctor si să faci un consult la urechea internă.

| DeuiDeui a răspuns:

Poate ca ar trebui sa incerci sugestiile mele, referitoare la chistul arahnoidian, vezi ce se intampla in timp de un an

| 753753 a răspuns:

De la zgomot.
Am patit asta cand lucram in mediul zgomotos.
Cand am schimbat locul de munca durerile au incetat.