| DouaPuncteD a întrebat:

De curand am avut pecingina de toata frumusetea. Am urmat un tratament strict dat de doctorul dermatolog. Acum, mi-au trecut umflaturile acelea mici, insa mi-a ramas urma "inelului". Va ramane semn sau cu timpul va disparea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Porcusorul a răspuns:

Dispare in cele din urma. Insista la dus pe zona afectata si aplica o crema hidratanta. In cateva saptamani trebuie sa dispara sau cel putin sa se amelioreze vizibil.