| sweetys a întrebat:

De vineri, adica de 5 zile, seara si rare ori in timpul zilei simt cum mi se zbate muschiul deasupra la genunchi la piciorul stang. Stie cineva care ar putea fi cauza. Tin sa mentionez ca nu am facut efort. Senzatia deja devine foarte enervanta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Sunt spasme musculare, o sa treaca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E de la sine, va trece. Nu-ti fa griji!

| Betty12345678 a răspuns:

Eu patesc asta in mai multe zone ale corpului,ochi, degete, brate, picioare, e doar un semnal al corpului prin care acesta vrea sa iti spuna ca ceva lipseste din organism, cum ar fi calciu, fier sau vitamine etc.Si da, trece de la sine. Daca persista si devine deranjant, atunci trebuie consultat un medic.Eu zic ca o masa bogata in fier si proteine, vitamine e cea mai sigura solutie, decat sa primesti medicamente.

Răspuns utilizator avertizat
| annneamary a răspuns:

Spasme musculare, nimic de speriat, daca se intind pe o durata mai mare de timp mergi la medic, undeva este o problema

| 8623 a răspuns:

Nu-ti fa griji! Este normal.Si ochiul se zbate.o sa treaca