| Fresh a întrebat:

Buna seara ....in urma cu 2 ani am cazut "prada" unei farse. Am dat cu piciorul intr-o minge plina cu pietre.Am schiopatat aproximativ 1 an si jumatate.Fiind lovit la primul deget (cel mare) fara sa-mi dau seama, am pierdut din mobilitate, iar acum nu ma mai pot sprijini pe el ( adica nu il mai pot impinge la fel de mult ca pe celalalt (inspre interior) ). Intrebarea mea este : Exista posibilitatea ca prin exercitii intense sa revina acea mobilitate pe care o aveam in urma cu ceva timp? ( va rog astept un raspuns de la cineva in masura ) (nu imi dati raspunsuri de genul "du-te la doctor", pentru ca am fost si nu mi-a zis mare lucru.) Ca sa stiu daca mai are rost sa incerc....Multumesc pentru un eventual raspuns happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Medema a răspuns:

Nu a stiut doctorul ce sa-ti zica,tu crezi ca noi stim? Du-te la un Cineoterapeut,nu orice fel de doctor de familie sau boschetar de prin clinici sau alte, asa zis "spitale". Daca tu ai schiopatat un an de zile din cauza unei lovituri de mingi cu pietre...e posibil sa fi suferit mai mutl decat o contuzie, du-te la un chinetoterapeut de urgenta, e foarte serioasa treaba, mare grija!